Strona jest serwisem nowej systemowej koncepcji kultury nawiązującej do słowiańskich korzeni naszego sprawczego umysłu i działania.

Ujmuje wszystko, co dotyczy świata i człowieka jako rodzącej się przez niego świadomości tego świata. Ukazuje czym jest obiektywnie pojmowana duchowość oraz jak ona działa w tworzeniu naszych dziejów.

Obecnie pełni ona rolę źródła weryfikowalnej naukowo wiedzy potrzebnej do przebudowy naszej rzeczywistości do postaci zdrowej i traktującej człowieka jako jej sprawczy podmiot.

O książce

Prawia - okładkaDostrzegasz, że sprawy tego świata idą w złym kierunku, a kieruje nimi marny, pełen żądzy posiadania rzeczy i władzy, narcystyczny rozum ? Widzisz, że sprowadza nas do roli zapracowanego konsumenta, a świat zamienia w jeden wielki ogrodzony i coraz mniej dyskretnie strzeżony park rozrywki? Odczuwasz upokarzającą bezsilność wobec otaczającego i bezimiennego zła oraz brak obecności wrażliwego adresata swoich skarg?

Lektura książki przekona Cię, że to Ty, jak każdy z nas, możesz to zmienić. Taką moc posiada świadomość i zrozumienie nie tylko tego co się teraz dzieje , ale także świata natury i wirtualnej człowieczej kultury, jako niepodzielnej systemowej całości.

W książce, nie mającej swego odpowiednika w literaturze, w przekroju ścisłej i przyrodniczej wiedzy naukowej, filozoficznej, humanistycznej i społecznej, autorzy podejmują zagadnienia najważniejsze dla wszystkich ludzi. Poprzez osobowość zdolną do tworzenia dziejów opisują:

  • cywilizacyjną przeszłość,
  • krytycznie objaśniają teraźniejszość,
  • pokazują jak można zaplanować przyszłość
  • w formie indywidualnych dróg życiowych w istniejącej swojej społecznej zbiorowości.

W projekcie kultury prawii odwołują się do słowiańskiej mentalności, wspaniałego etosu i duchowości, jako jedynych w pełni zdolnych do rzeczywistej zmiany tego, co zmienione być musi.

Dowodzimy, że wszyscy jesteśmy istotami posiadającymi, tak bardzo poszukiwaną, autentyczną duchowość, a która istnieje od początku kreowanego przez człowieka świata kultury.

To Księga Prawii, zawierająca aktualną wiedzę na temat określony jej tytułem.

Podziel się: Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on Pinterest