Strona jest serwisem nowej systemowej koncepcji kultury nawiązującej do słowiańskich korzeni naszego sprawczego umysłu i działania.

Ujmuje wszystko, co dotyczy świata i człowieka jako rodzącej się przez niego świadomości tego świata. Ukazuje czym jest obiektywnie pojmowana duchowość oraz jak ona działa w tworzeniu naszych dziejów.

Obecnie pełni ona rolę źródła weryfikowalnej naukowo wiedzy potrzebnej do przebudowy naszej rzeczywistości do postaci zdrowej i traktującej człowieka jako jej sprawczy podmiot.

Nowa publikacja z Prawii

Zwykły wpis

Przedstawiam krótką, popularną i tanią wersję wcześniejszej książki „Prawia – mit dziejotwórczy. Systemowa teoria kultury„.

Druga książka Mieczysława Cenina

Okładka książki „Prawia. Przepis na budowę świata”

Napisałem ją w formie rozmowy z Justyną. Nie tylko wyjaśniam, dlaczego nie otrzymujemy pełnych odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące naszych człowieczych potrzeb, które powinny być zaspokojone oraz zadań, które powinniśmy i możemy podejmować.

Przedstawiam w niej także w przystępnej formie konstruktywną wcześniejszą propozycję rozwiązania obecnego globalnego kryzysu kultury Zachodu odwołującą się do realnie pojmowanej duchowości. Ukazuję także drogę do sporządzania indywidualnych planów życiowych w zgodności z tym, co dla wszystkich ludzi jest rzeczywiście najważniejsze i jednocześnie wspólne. Jest to możliwe do odczytania we współczesnej cywilizacji, jeśli tylko tego zechcemy.

Z pełnym przekonaniem uważam, że tą książeczkę powinien przeczytać każdy, kto nie chce zostać zniewolony przez patologiczny system. Wszyscy dotychczasowi czytelnicy przyjęli ją z uznaniem. Jednocześnie okazało się, że za jej pomocą bez większego trudu jest możliwe samodzielne znalezienie odpowiedzi na pytania, które nie zostały w niej postawione z powodu ograniczonej objętości. Zapraszam więc do wypowiadania się i dyskusji na stronie lub drogą listowną.

Obecnie można ją kupić przez zamówienie skierowane na mój adres: mieczyslaw.cenin@onet.pl   . Wraz z przesyłką pocztową kosztuje 19 PLN.

Podziel się: Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on Pinterest